Ogłoszenia parafialne (05 listopada 2023 r.)

1. Przeżywamy XXXI Niedzielę Zwykłą. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w czwartek święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, w sobotę św. Marcina z Tours.
  2. Dziś po każdej Mszy św. do południa, w Domu Parafialnym, istnieje możliwość nabycia ciasta oraz waty cukrowej. Zapraszamy.
  3. W ubiegłą niedzielę taca na cele remontowe wyniosła 4578,30 zł. Od darczyńców indywidualnych otrzymaliśmy razem 400 zł. Bardzo dziękujemy za wspieranie prac remontowych w naszym kościele.
  4. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30 po Wypominkach. Zachęcamy do uczestnictwa.
  5. Nabożeństwa wypominkowe o godz.17:15. Potrwają do 15 listopada. W ostatni dzień będziemy modlić się za zmarłych wypisanych na kartkach bez daty.
  6. Do 8 listopada o godz.15:00 w kaplicy cmentarnej modlimy się za zmarłych. Zachęcamy gorąco do modlitwy za zmarłych i do zyskiwania odpustów.
  7. Pod chórem znajdują się kartki wypominkowe. Wypełnione wypominki można składać na tacę, a także do specjalnej skrzynki z napisem „wypominki”.
  8. W środę 8 listopada w kolegiacie Aniołów Stróżów odbędzie się nawiedzenie relikwii i obrazu błogosławionej rodziny Ulmów. Uroczysta Msza św. w tym dniu o godz. 18:00, po której czuwanie przy relikwiach do godz. 21:00. W czwartek 9 listopada czuwanie przy relikwiach od godz. 7:00. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa, po których nastąpi pożegnanie relikwii.
  9. Spotkania w ramach Klubu Seniora w środę i w piątek o godz. 10:00 w Domu Parafialnym.
  10. Zgodnie z zapowiedzią w najbliższą sobotę 11 listopada Ks. Artur odwiedzi chorych.
  11. Decyzją KEP druga niedziela listopada ma w Kościele w Polsce szczególny charakter „Dnia solidarności z Kościołem prześladowanym”. Dnia 12 listopada odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
  12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Danuta Foralewska. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…