Ogłoszenia parafialne (31 października 2021 r.)

 1. Dziś przeżywamy XXXI niedzielę zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych, we wtorek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, w czwartek wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 2. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na prace remontowe naszej Parafii.
 3. W dniu dzisiejszym kończymy nabożeństwa różańcowe. Od wtorku, 2 listopada, nabożeństwa wypominkowe o godz.17:15. Potrwają do 15 listopada. W ostatni dzień będziemy modlić się za zmarłych wypisanych na kartkach bez daty.
 4. Dzisiaj o godz. 16:00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
 5. W uroczystość Wszystkich Świętych, która jest świętem nakazanym, Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. W tym dniu o godz. 15:00 na cmentarzu nabożeństwo za zmarłych z procesją różańcową. Dnia 02 listopada we wspomnienie wszystkich zmarłych Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 6. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli), mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące (to prawo zostało przedłużone w tym roku podobnie jak rok temu do końca listopada). W dniach 1 i 2 listopada za nabożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitw „Ojcze nasz” i „Wierzę” można również uzyskać odpust zupełny za dusze czyśćcowe. Zachęcamy gorąco do modlitwy za zmarłych i do zyskiwania odpustów. W dniach 2-8 listopada o godz.15:00 w kaplicy cmentarnej modlitwa za zmarłych.
 7. Pod chórem znajdują się kartki wypominkowe. Wypełnione wypominki można składać na tacę, a także do specjalnej skrzynki z napisem „wypominki” i na cmentarzu w dniu 1 listopada. W tym dniu ministranci pod chórem i przy kaplicy cmentarnej będą sprzedawać znicze. Dochód będzie przeznaczony na fundusz ministrancki.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca. W tym dniu Księża odwiedzą chorych zgłoszonych wcześniej w kancelarii, w zakrystii bądź telefonicznie.
 9. W czwartek, 4 listopada, spotkanie dla męskiej części kandydatów do bierzmowania.
 10. Spotkanie dla Seniorów w tym tygodniu odbędzie się tylko w czwartek o godz. 10:00 w Domu Parafialnym.
 11. W poniedziałek, 8 listopada o godz. 17:00, kolejna katecheza dla dorosłych. Temat katechezy: „Czy i ewentualnie dlaczego Kościół jest potrzebny do zbawienia?”
 12. Fundacja św. Jerzego prowadzi specjalistyczne porady psychoterapeutyczne dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Projekt finansowany jest ze środków PFRON-u. Numer kontaktowy u Księży.
 13. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Maria Nowicka, Aleksander Uziel i Marianna Knedler. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…