Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – zaproszenie ks. Biskupa Ignacego

Zaproszenie na XIV Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę (31.07 – 09.08.2017 r.)

 

BARDZO KOCHANI PĄTNICY CZTERNASTEJ PIESZEJ PIELGRZYMKI DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ ZWYCIĘSTWA!

Drodzy diecezjanie,

Zechciejcie przyjąć ten serdeczny zwrot: „BARDZO KOCHANI PĄTNICY” tak, jak on naprawdę brzmi, nie zaś, jako jedynie zwyczajną grzeczność. Ogromna wdzięczność przepełnia serce Waszego Biskupa za zachwycający odzew na apel o udział w pielgrzymkach. Przez 13 lat przeszło przez nasze 10-dniowe „Rekolekcje w Drodze” ponad 12 tysięcy uczestników. W pierwszej przedpielgrzymkowej odezwie Pierwszego Biskupa Świdnickiego w 2004 roku znalazły się słowa: „Trzeba granice tej nowej diecezji wydeptać stopami pielgrzymów”. Czuje się, że je „wydeptaliście”! Czuje się, że „wydeptaliście” nie tylko ścieżki, ale „potoki”, „rzeczki” i „rzeki”, którymi płyną z Serca Polski do Serca Diecezji zdroje łask! Przyjmijcie potrójne pielgrzymie „Bóg zapłać!”, „Bóg zapłać!”, „Bóg zapłać!”. Przyjmijcie też serdeczne błogosławieństwo jednakowo mocne i wy, którzy pójdziecie już po raz kolejny, może nawet czternasty, i wy, którzy w tym roku zameldujecie się w szeregach „pątniczych bohaterów” po raz pierwszy.

Rok 2017 jest tak bardzo ważny! Pomyślcie: stulecie objawień Matki Bożej Fatimskiej, trzechsetlecie koronacji Cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej i nasza diecezjalna duma: koronacja Obrazu Matki Bożej Świdnickiej w pamiętną sobotę13 maja, gdy w tym samym czasie papież Franciszek kanonizował w Fatimie Hiacyntę i Franciszka.

Rok 2017 spontanicznie stał się rokiem na wskroś Maryjnym. W Fatimie Matka Boża potwierdziła zapowiedź Pana Jezusa z Apokalipsy, że „na koniec Jej Niepokalane Serce zwycięży”, że szatan zostanie definitywnie pokonany. Co miała Maryja na myśli, mówiąc: „na koniec”, nie wiemy. Widzimy na pewno, że w setną rocznicę takiej zapowiedzi piekło wpadło w szał i panikę. Tyle zła i nieprawości, tyle bluźnierstw przeciw Bogu i nienawiści między ludźmi świat jeszcze nie widział. Dlatego przejmijcie się głośnym wołaniem Waszego Biskupa: pójdźmy na pielgrzymkę! Trzymajmy się razem! Uchwyćmy się kurczowo ręki Maryi.., ale razem! W jedności!

Jak zawsze, „Ziemia Wałbrzyska”, grupa „6” wyjdzie z Wałbrzycha z kościoła pw. Świętych Aniołów Stróżów już 30 lipca po Mszy św. o godz. 11.00. Będzie to niedziela. Główny nurt pielgrzymkowy zainauguruje pielgrzymkę w katedrze świdnickiej w poniedziałek 31 lipca Mszą św. o godz. 10.00. Tego samego dnia wyjdzie z Kłodzka grupa „3”, „Ziemia Kłodzka”, po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku. We wtorek 1 sierpnia wyruszy grupa „4”, Ziemia Ząbkowicka”, odprawiwszy najpierw o godz. 12.00 Mszę św. w kościele pw. św. Anny w Ząbkowicach. W środę 2 sierpnia wszystkie nurty pielgrzymkowe połączą się w całość w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach. Stanie się to na Mszy św. o godz. 6.30. Na Jasną Górę nasza 14. Piesza Pielgrzymka dotrze w środę 9 sierpnia. Powitanie na wałach rozpocznie się o godz. 7.30, zaś o godz. 9.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu zostanie odprawiona uroczysta Msza św. na zakończenie tegorocznych rekolekcji.

Tych, którzy nie mogą pójść pieszo zapraszamy, jak zawsze, do grupy „7” Duchowego Uczestnictwa. Niech stanie się zadość pięknemu zwyczajowi, że na ostatni dzień i na ostatnią Mszę św. dojeżdżają do Częstochowy pielgrzymi z całej diecezji. Niech to będzie taki wielki dzień jedności naszej diecezji u stóp Pani Jasnogórskiej.

Dzień przed zakończeniem pielgrzymki, we wtorek 8 sierpnia, Wasz Biskup będzie miał zaszczyt poprowadzić o godz. 21.00 Apel Jasnogórski transmitowany przez Telewizję „Trwam” i Radio Maryja. Wy, którzy będziecie już w Częstochowie, zechciejcie jak najliczniej przybyć do Kaplicy Cudownego Obrazu. Wy zaś, którzy pozostaniecie w swoich domach na terenie całej diecezji, włączcie o godz. 21.00 stację Radio Maryja lub Telewizję Trwam i wyśpiewajmy razem: „JESTEM! PAMIĘTAM! CZUWAM!”

Uwaga! Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki, zapisów itd. znajdują się na stronie www.pielgrzymka-swidnicka.pl (KLIKNIJ) Można też pytać swoich duszpasterzy lub Księży Przewodników Grup. A oto diecezjalne centra pielgrzymkowe: Świdnica, parafia pw. MB Królowej Polski; Świebodzice, parafia pw. św. Brata Alberta; Strzegom, parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła; Dzierżoniów, parafia pw. Chrystusa Króla; Wałbrzych, parafia pw. św. Franciszka (księża pallotyni); Kłodzko, parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Ząbkowice, parafia pw. św. Anny.

 

Z błogosławieństwem pasterskim

Wasz biskup

+ Ignacy Dec

Zapraszamy do zapisywania się na 14. Pieszą Pielgrzymkę Świdnicką na Jasną Górę!

Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Mateusza

Można zapisywać się także do duchowego uczestnictwa