Ogłoszenia parafialne (09 lipca 2017 r.)

 

1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek święto św. Benedykta – Patrona Europy; w środę wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu; w czwartek św. Andrzeja Świerada i Benedykta; w sobotę św. Bonawentury.

2. W miesiącu lipcu oddajemy szczególną cześć Najdroższej Krwi Chrystusa – zapłaty naszego zbawienia odmawiając Litanię do Krwi Chrystusa, będziemy to czynić na zakończenie mszy św. wieczornych w miesiącu lipcu.

3. Z przyczyn od nas niezależnych musieliśmy zmienić przewoźnika pielgrzymki do Kalisza, Gietrzwałdu, św. Lipki, Sokółki, Wilna i Kowna, dlatego program pielgrzymki oraz cenę podamy dopiero po 23 lipca.

4. Parafia organizuje wyjazd do Częstochowy na zakończenie pieszej pielgrzymki. Chętnych zapraszamy do zapisywania się w zakrystii. Koszt podamy w najbliższym czasie.

5. Otrzymaliśmy informacje, że złożone przez nas pismo o zmianie nazwy ulicy, przy której stoi kościół i plebania zostało rozpatrzone pozytywnie. Być może już we wrześniu kościół, dom katechetyczny i plebania będą znajdować się przy ulicy św. Jerzego, a nie jak do tej pory przy ulicy Andersa

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.