Ogłoszenia parafialne (09 kwietnia 2023 r.)

Życzenia: Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych. Niech Zmartwychwstały Chrystus udziela Wam hojnie swego błogosławieństwa. Chrystus Zmartwychwstał!

  1. Przeżywamy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Za tydzień niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w nowennie przed tym Świętem. Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami nowennowymi codziennie przed mszą wieczorną.
  2. Ze względu na Oktawę Wielkanocną w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym. Taca z tego dnia jest przeznaczona na PWT Wrocław.
  4. Ofiary składane w ramach jałmużny wielkopostnej na pomoc dla Ukraińców wyniosły 2890,50 zł. Wczoraj paczki z żywnością dotarły do Żytomierza na Ukrainie. Bóg zapłać za ofiarność.
  5. Proboszcz parafii św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie Triduum Sacrum w naszym kościele: Księdzu Wikariuszowi, Siostrom Elżbietankom, Pani Organistce, Scholi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Pani układającej Kwiaty oraz wszystkim uczestniczącym w największych Świętach naszej wiary.
  6. W tym tygodniu spotkania seniorów środa, czwartek i piątek o godz. 10:00. Spotkania odbędą się w Domu Parafialnym
  7. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Stanisława Krysztof. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…