Ogłoszenia parafialne (10 września 2023 r.)

 1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w środę św. Jana Chryzostoma, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę świętych męczenników Korneliusza i Cypriana.
 2. Dzisiaj o godz. 12:00 rozpoczniemy nasz festyn parafialny. Gościem specjalnym naszego festynu będzie Wojewódzka Orkiestra Policji, która zagra na Mszy św. o godz. 12:00, a potem da koncert na scenie przy Domu Parafialnym. Wśród wielu atrakcji loteria fantowa, w której głównymi nagrodami są tygodniowy pobyt na Lazurowym Wybrzeżu, weekend nad morzem dla dwóch osób, telewizor oraz wkrętarka.
 3. Nieszporów niedzielnych za względu na festyn dziś nie będzie.
 4. W tym tygodniu spotkanie seniorów w poniedziałek o godz. 10:00 (organizacyjne przed wyjazdem) w Domu Parafialnym. We wtorek o godz. 9:00 wyjazd do Karpacza.
 5. W przyszłą środę, 13 września, zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18:00. Na nabożeństwo przynosimy świeczki.
 6. Trwa Nowenna do Matki Bożej Bolesnej, Patronki naszego Miasta. W ramach dyżuru w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej (w Śródmieściu). Nasza parafia została poproszona o odprawienie i uczestniczenie we Mszy św. 12 września o godz. 20:00.
  W piątek 15 września o godz. 18:00 uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka.
 7. Wraz z parafią Wniebowzięcia NMP w Szczawnie Zdroju, z którą wspólnie postawiliśmy Krzyż na Chełmcu organizujemy pielgrzymkę. W sobotę 16 września wyruszymy z naszych parafii na Chełmiec, by tam ok. godz. 12:00 odprawić Mszę św. w obecności relikwii Drzewa Krzyża św. Następnie przewidziane jest międzyparafialne ognisko integracyjne. Z naszej parafii wychodzimy o godz. 09:00.
 8. Informujemy, że rozpoczęliśmy zapisy do I Komunii Świętej oraz do Sakramentu Bierzmowania które potrwają do końca września. Zapisy będą odbywać się w kościele po niedzielnej Mszy św. bądź w kancelarii parafialnej. Prosimy nie zwlekać z zapisami.
 9. Informujemy, że jest już Księga Intencji na rok 2024 r. Osoby, którym zależy na konkretnej dacie zapraszamy do zakrystii bądź kancelarii. Przypominamy, że od ponad roku jest nas tylko dwóch, a intencji jest tyle samo. Jest więc ograniczona liczba Mszy wieczornych i niedzielnych.
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Stanisława Lech. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…