Ogłoszenia parafialne (13 sierpnia 2023 r.)

1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Msze św. w porządku niedzielnym), w czwartek wspomnienie św. Jacka.
  2. Za tydzień po każdej Mszy św. przedstawiciele Rady Parafialnej oraz organizatorzy naszego festynu parafialnego będą zbierać do puszek ofiary na fanty do tradycyjnej loterii fantowej. Jedną z głównych nagród będzie tygodniowy wyjazd na Lazurowe Wybrzeże we Francji. W ubiegłych latach prosiliśmy parafian o fundowanie fantów, a w tym roku chcemy je nabyć za ofiary składane do puszek. W lipcu zebraliśmy na ten cel 1117,50 zł. Druga i ostatnia taka zbiórka odbędzie się 20 sierpnia. Z góry dziękujemy za składane ofiary.
  3. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa.
  4. W tym tygodniu spotkania seniorów w czwartek i piątek o 10:00. Spotkania odbędą się w Domu Parafialnym.
  5. W najbliższą sobotę 19.08 w kolegiacie św. Aniołów Stróżów o godz. 16:30 odbędzie się koncert organowy w wykonaniu światowej sławy organisty z Włoch Ennio Cominetti. Wstęp wolny.
  6. Pielgrzymka do Matki Bożej Śnieżnej na Górę Igliczną wyruszy w sobotę 19.08 spod hotelu Sudety o godz. 09:00. Koszt 30zł. Zapisy pod nr tel. 663 503 154.
  7. Informujemy, że kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko w czwartki w godz. 16:00 – 17:30.
  8. W przyszłym roku organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. Jest jeszcze 10 wolnych miejsc. W programie m.in. Lourdes, Fatima, Santiago de Compostela, Montserrat, Saragossa. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 26.04 – 10.05.2024 r. Koszt pielgrzymki 4250 zł + 80 euro za 15 dni. Zapisy u proboszcza. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablocie.