Ogłoszenia parafialne (19 czerwca 2022 r.)

  1. Dziś XII Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, we wtorek NMP Przyczyny Naszej Radości, w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa.
  3. W środę 22 czerwca, o godz. 18:00 zostanie odprawione, jak co miesiąc, nabożeństwo do św. Rity. Zachęcamy do pisania konkretnych próśb do św. Rity.
  4. Ks. Proboszcz jeszcze raz bardzo dziękuje za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała wszystkim zaangażowanym osobom: Księżom Wikariuszom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Osobom zaangażowanym przy tworzeniu Ołtarzy, Pani Marcie układającej kwiaty, Siostrze Benignie i Pani Organistce.
  5. Nieszpory niedzielne są odprawiane o godz. 17.30 i w tym miesiącu połączone z nabożeństwem czerwcowym. Zachęcamy do uczestnictwa.
  6. W przyszłą niedzielę jest ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
  7. W związku ze zmianami Księży w naszej diecezji, które będą miały miejsce w poniedziałek 27 czerwca, za tydzień na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy żegnać Ks. Jarosława, który decyzją Ks. Biskupa przechodzi do innej parafii. Polecamy Ks. Jarosława modlitwie wszystkich parafian. Jednocześnie informujemy, że w związku z coraz większymi brakami wśród duchowieństwa w naszej diecezji od 27 czerwca w naszej parafii przez jakiś czas (przynajmniej rok) będzie pracowało tylko dwóch Księży.
  8. W przyszłą sobotę o godz. 10:00 odbędzie się zbiórka Kandydatów na Ministrantów, którzy na Mszy św. o godz. 10:30, w następną niedzielę 26 czerwca, zostaną uroczyście przyjęci do grona kandydatów.
  9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Adrian Marzec. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…