Ogłoszenia parafialne (19 marca 2023 r.)

 1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek Uroczystość św. Józefa, w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – XIX rocznica powstania diecezji świdnickiej.
 2. Spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30.
 3. W tym tygodniu spotkania seniorów we wtorek o godz.12:15, środę i piątek o godz. 10:00. Spotkania odbędą się w Domu Parafialnym. W czwartek pielgrzymka do Sanktuarium „Maria Śnieżna” o godz. 8:30. Serdecznie zapraszamy.
 4. Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Tomasz Krupnik, proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Wójtowicach. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w niedzielę na każdej Mszy św., od poniedziałku do środy Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 09:00 i 18:00. Spowiedź rekolekcyjna w środę od 8:00-9:00 i od 17:00-18:00. W te dni Mszy św. o godz. 7:00 nie będzie.
 5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odpowiednio w piątek i niedzielę o godz. 17:15.
 6. Dziś kończy się Nowenna do św. Józefa przed jutrzejszą uroczystością do tego św. Patriarchy. Modlitwy nowennowe na zakończenie Gorzkich Żali.
 7. W środę, 22 marca, zostanie odprawione nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpocznie się ono bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę jest ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
 9. Dnia 29 marca od godz. 13:00 w Przychodni Lekarskiej „Biały Kamień” przy ulicy Wysokiego będzie możliwość zrobienia badań USG. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 10. W naszym kościele znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Składana do niej jałmużna posłuży na pomoc mieszkańcom z Ukrainy na Święta Wielkanocne.
 11. Dnia 31 marca o godz. 20:00 w Parafii św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej odbędzie się Msza Św. na rozpoczęcie 5 Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Wałbrzychu. Do wyboru 4 trasy. Zapisać się można na stronie EDK. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 12. Z racji przypadającej 25 marca kolejnej rocznicy powstania diecezji świdnickiej przypada „Dzień modlitw w intencji Biskupa Świdnickiego”. W katedrze świdnickiej w sobotę o godz. 12.00 Bp Marek Mendyk będzie przewodniczył Mszy Św. z okazji 19. rocznicy ustanowienia diecezji świdnickiej. Tego dnia przypada także 19. rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry bp. Ignacego Deca, pierwszego Biskupa Świdnickiego. Biskupa Seniora polecamy modlitewnej pamięci Kościoła diecezjalnego. Zapraszamy duchowieństwo i wiernych do udziału we wspólnej modlitwie.