Ogłoszenia parafialne (19 września 2021 r.)

  1. Dziś przeżywamy XXV niedzielę zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy – Męczenników Koreańskich; we wtorek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w czwartek św. Ojca Pio z Pietrelciny.
  2. Dziś o godz. 12:00 w naszej parafii będziemy przeżywać I komunię św. Dzieci przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa i do soboty będą o godz. 18:00 uczestniczyć we Mszy św. w strojach komunijnych w ramach „Białego Tygodnia”. W sobotę otrzymają Pamiątki I komunii św.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 pierwsze spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przygotowujących się do I komunii św.
  4. Do końca września trwają zapisy kandydatów do bierzmowania dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej i starszych oraz dzieci do I Komunii św.
  5. Trwa Nowenna Pompejańską w intencji parafian. Codziennie do 6. października odmawiamy cały Różaniec wraz z przypisanymi modlitwami.
  6. W tym tygodniu we wtorek wyruszamy z naszej parafii z pielgrzymką do Częstochowy, na Jasną Górę. Wyjazd rano o godz. 7:00, powrót ok. godz. 19:00. Pielgrzymka odbywa się w ramach spotkań dla seniorów.
  7. W środę 22 września odprawimy kolejne nabożeństwo do św. Rity. W tym dniu będziemy gościli Bractwo św. Rity z Nowej Rudy – Słupca. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 18.00. Po nabożeństwie spotkanie integracyjne Bractw św. Rity w Domu Parafialnym. Osoby, które chciałyby należeć do Bractwa również zapraszamy na spotkanie.
  8. W sobotę o godz. 10:00 odbędzie się pierwsze po covidowej przerwie spotkanie Scholi Dziecięcej. Dzieci, które nie są członkami scholi, a chciałyby w niej śpiewać również zapraszamy na spotkanie.
  9. W piątek o godz. 18:00 została odprawiona Msza ministrancka. Taca w tym dniu wyniosła 307 zł i zgodnie z zapowiedzią będzie przeznaczona na fundusz ministrancki.
  10. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona będzie na prace remontowe.