Ogłoszenia parafialne (21 kwietnia 2024 r.)

1.Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu we wtorek uroczystość św. Wojciecha, w środę uroczystość św. Jerzego patrona naszej parafii, w czwartek święto św. Marka Ewangelisty.

2. Dnia 22 kwietnia zostanie odprawione nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpocznie się ono bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W poniedziałek o godz. 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania połączone z krótkim egzaminem. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania w środę o godz. 17:00.

4. Dnia 25 kwietnia będziemy uroczyście obchodzić 130-lecie istnienia naszej parafii. W tym dniu Mszę o godz. 17:00 odprawi JE Ks. Bp Marek Mendyk, który podczas liturgii udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Prosimy osoby, które zamówiły intencje w tym dniu o przybycie na Mszę św. na godz. 17:00.

5. Spotkanie seniorów w tym tygodniu odbędzie się we wtorek o godz. 10:00 w Domu Parafialnym.

6. Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna.

7. W dniu 28 kwietnia po każdej Mszy św. wolontariusze Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej będą pod kościołem zbierali ofiary na rzecz Wałbrzyskiego Hospicjum. Akcji patronuje Biskup Świdnicki.

8. Z czwartku na piątek tj. w piątek o godz. 00:15 wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych Europy. Zbiórka pod kościołem pół godziny wcześniej. Ze względu na daleką i uciążliwą podróż proboszcz udziela uczestnikom pielgrzymki dyspensy do pokarmów mięsnych w dniu wyjazdu. Przypominamy o zabraniu ze sobą lekarstw i dokumentów tożsamości.

9. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30.

10. W przyszłą niedzielę jest ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.