Ogłoszenia parafialne (29 sierpnia 2021 r.)

 1. Dziś przeżywamy XXII niedzielę zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
 2. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na prace remontowe naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 3. Od dzisiaj zaczynamy zapisy kandydatów do bierzmowania dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej i starszych. Zapisy potrwają do końca września.
 4. W środę, 01.09, przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. W dniu również rozpoczyna się nowy rok szkolny. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach i młodzieży naszej parafii. Bardzo prosimy rodziców i opiekunów by zadbali o uczęszczanie dzieci i młodzieży na katechezę.
 5. Trwa Nowenna Pompejańską w intencji parafian. Codziennie do 6. października odmawiamy cały Różaniec wraz z przypisanymi modlitwami. Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła zachęcamy do modlitwy w domu. Zachęcamy do podjęcia postu w tej intencji choćby przez jeden dzień trwania nowenny.
 6. Trwa program dla Seniorów „Aktywni +”. W tym tygodniu spotkania będą odbywały się w poniedziałek i czwartek o godz. 10:00. W poniedziałek będzie spotkanie z dietetykiem klinicznym a tematem będzie „ABC bezpieczeństwa zdrowotnego”,
  w czwartek zaś będzie spotkanie ze Specjalistą ds. Seniorów na temat „ABC bezpieczeństwa zdrowotnego”. Informacja wyjątkowo na tablicy na zewnątrz kościoła.
 7. Kancelaria parafialna wraca do swoich standardowych godzin pracy tj. we wtorki i czwartki od godz.16:00-17:30.
 8. W przyszłą niedzielę 5 września w Sanktuarium św. Krzyża na Podzamczu odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe dla pielgrzymów grupy 6. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 13:00.
 9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Danuta Dreliszek. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…