Ogłoszenia parafialne (28 sierpnia 2022 r.)

 1. Dziś XXII Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę św. Grzegorza Wielkiego.
 2. Dzisiaj jest ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
 3. Spotkanie w ramach Klubu Seniora we wtorek o godz. 10:00 w Domu Parafialnym.
 4. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa.
 5. W czasie wakacji kancelaria czynna jest tylko w czwartki od godz. 16:00 do 17:30. Od przyszłego tygodnia kancelaria wraca do porządku przedwakacyjnego. Będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica.
  W piątek spowiedź od godz. 17.15. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca. W sobotę Ks. Artur odwiedzi chorych po wakacyjnej przerwie.
 7. Informujemy, że rozpoczynamy zapisy do I Komunii Świętej oraz do Sakramentu Bierzmowania które potrwają do końca września. Zapisy będą odbywać się w kościele po niedzielnej Mszy św. bądź w kancelarii parafialnej. Prosimy nie zwlekać z zapisami.
 8. Trwa Nowenna Pompejańska w intencji parafian. W związku z nowenną w tej samej intencji podejmiemy post, który rozpoczynamy dzisiaj. Osoby chętne do podjęcia postu prosimy jeszcze zgłaszanie się. Przypominamy, że w związku
  z nieszporami niedzielnymi, w niedziele nowenny pompejańskiej część bolesną różańca św. będziemy odmawiać indywidualnie.
 9. Wraz z parafią Wniebowzięcia NMP w Szczawnie Zdroju, z którą wspólnie postawiliśmy Krzyż na Chełmcu organizujemy pielgrzymkę. W sobotę 10 września wyruszymy z naszych parafii na Chełmiec, by tam ok. godz. 12:00 odprawić Mszę św. w obecności relikwii Drzewa Krzyża św.. Następnie przewidziany jest międzyparafialny piknik integracyjny.
 10. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Akcji Katolickiej będą zbierać podpisy pod projektem ustawy „W obronie chrześcijan”. Co jakiś czas jesteśmy świadkami profanacji i przeprowadzanej z premedytacją obrazy „uczuć religijnych” osób wierzących, które ze względu na obecne ustawodawstwo pozostaje bezkarne. Projekt pod którym zbierane będą podpisy ma to zmienić.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Hanna Luty, Stanisława Dziczkowska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…