Ogłoszenia parafialne (30 stycznia 2022 r.)

  1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, w środę święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Osób Życia Konsekrowanego, w czwartek św. Błażeja, w sobotę wspomnienie św. Agaty.
  2. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
  3. Dziś również przypada rocznica poświęcenia Katedry Świdnickiej.
  4. Niedzielne nieszpory o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W poniedziałek, 31 stycznia, we wspomnienie św. Jana Bosko, przypada 13 rocznica święceń biskupich bp. Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego. Pasterza diecezji polecamy serdecznej modlitwie naszych parafian.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe powołania w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca. W tym dniu Ks. Artur odwiedzi swoich chorych wcześniej zgłoszonych.

 

  1. Zaproszenie do modlitwy z okazji XXVI Dnia Życia Konsekrowanego Święto Ofiarowania Pańskiego 2022 r.

 

Drodzy Diecezjanie, w Święto Ofiarowania Pańskiego – dnia 2 lutego br. – będziemy obchodzić XXVI Dzień Życia Konsekrowanego. Od 1997 roku, z inicjatywy św. Jana Pawła II, przeżywamy go jako dzień wdzięczności za obecność osób konsekrowanych i ich posługę w Kościele i w świecie. W tym dniu pragniemy pomodlić się za tych, którzy swoje życie oddali służbie Bogu krocząc drogą rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Pragniemy zauważyć, jak bezcenne jest świadectwo i misja osób konsekrowanych. Bardzo proszę wszystkich Diecezjan, by szczególnie w tym dniu otoczyć modlitwą siostry zakonne, ojców, braci, dziewice i wdowy konsekrowane, pustelników oraz członków instytutów życia konsekrowanego. Prośmy o wytrwanie w powołaniu, o Boże błogosławieństwo dla nich,  a także o nowe i liczne powołania do życia konsekrowanego. Proszę o tę modlitwę zwłaszcza  w tych parafiach, w których osoby konsekrowane pełnią swoją posługę. Osoby konsekrowane pełniące posługę w diecezji świdnickiej oraz wiernych, którzy mają taką możliwość, zapraszam na wspólną modlitwę do katedry świdnickiej. Eucharystię rozpoczniemy w Święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 12.00. Tak jak każdego roku proszę, by przy tej okazji wesprzeć materialnie zakony kontemplacyjne – siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i Ząbkowicach Śl. Już teraz dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ofiary, jakie w tym dniu złożycie na ten cel na tacę. Wszystkie osoby konsekrowane polecam opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Świdnickiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

  † Marek MENDYK

BISKUP ŚWIDNICKI