Ogłoszenia parafialne (31 lipca 2022 r.)

 1. Dziś XVIII Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego; w czwartek św. Jana Marii Vianneya; w piątek rocznica poświecenia Bazyliki Santa Maria Maggiore – Matki Bożej Większej; w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.
 2. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
 3. We wtorek odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i pobożne odmówienie modlitw ‘Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga).
 4. Dnia 13 sierpnia w naszym kościele od godz. 10:00 wraz z Fundacją Królowej Różańca Świętego rozpoczniemy Pompejański Dzień Skupienia, który potrwa do wczesnych godzin popołudniowych. Szczegóły podamy w najbliższym czasie.
  W programie oprócz różańca, konferencja maryjna, Msza św. z uczczeniem relikwii bł. Bartolo Longo. Pod koniec spotkania przewidziany jest poczęstunek.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica.
  W piątek spowiedź od godz. 17.15. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca.
 6. W tym tygodniu spotkania dla seniorów we wtorek i czwartek o godz. 10:00. Spotkania odbędą się w Domu Parafialnym.
 7. W dniach 01-08 sierpnia odbędzie się XIX Piesza Pielgrzymka Świdnicka na Jasną Górę. Zapisy u ks. Wojciecha Oleksego z parafii Podwyższenia Krzyża w Wałbrzychu. W dniach pielgrzymki w ramach duchowego uczestnictwa będziemy modlić się w intencji pielgrzymów przed wieczorną Mszą św.
 8. Nieszpory niedzielne odprawiane są o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa.
 9. Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna tylko w czwartki od godz. 16:00 do 17:30.